Pułapki podczas zakupu samochodu od A do Z

Ludzie często szukają rozwiązań, które zapewnią im maksymalne korzyści i uwolnią od czyhających na każdym kroku oszustw. Wiadomo, że dla jednych duże znaczenie ma nie tylko opis przedmiotu, czy pojazdu, który ma się zamiar zakupić, ale przede wszystkim miejsce zakupu. Od czasu do czasu pojawiają się oferty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jednocześnie nie zawsze są tak atrakcyjne, jak początkowo mogłoby się wydawać.

Jak się nie dać oszukać?

  1. Źródło zakupu- dla jednych pewnością będzie zakup w komisie, który zobowiązuje się do sprawdzenia całej dokumentacji, skompletowania jej i sprawdzenia stanu technicznego i prawnego auta, zanim się je wystawi. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również autoryzowane serwisy, czy też salony, które sprzedają auta poleasingowe. Każda z tych możliwości sprawia, że można przekonać się o tym, że zakup pojazdu właśnie w tym miejscu jest dobrym rozwiązaniem.
  2. Stacja kontroli- bardzo dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do sprawdzonego i zaufanego mechanika, który nie tylko sprawdzi stan techniczny samochodu, ale wykryje wszelkiego rodzaju usterki. Jednocześnie doskonałym miejscem będzie Stacja Kontroli Pojazdów. Oczywiście, można zabrać specjalistę ze sobą na takie oglądanie auta, ponieważ dzięki temu można w krótkim czasie zapoznać się z jego realnym stanem.
  3. Własne sprawdzenie- coraz częściej pojawiają się ogłoszenia z samochodami, dlatego ludzie, którym zależy na ich sprzedaży, robią właściwie wszystko, by udało się sprawnie poradzić sobie ze sprzedażą. Doskonałym rozwiązaniem będzie sprawdzenie numeru VIN. Na niektórych ogłoszeniach jest ono dostępne, jednak nawet w sytuacji, gdy go nie ma, można poprosić wystawiającego ofertę o udostępnienie. Na jego podstawie uda się sprawdzić wszelkiego rodzaju dane, ale także potwierdzić informacje dotyczące jego przeszłości. Zdarzają się sytuacje, gdy auta po bardzo poważnych wypadkach nie nadają się już do użytku, zostają wycofane, a następnie ktoś decyduje się na ściągnięcie ich do Polski, naprawę i sprzedaż. Drugim bardzo ważnym krokiem jest posiadanie lub wypożyczenie miernika lakieru, który także jest w stanie bardzo wiele powiedzieć na temat samochodu.
  4. Przegląd własny- Oglądanie samochodu to nie tylko możliwość przejechania się nim kawałek, ale również szansa na to, by sprawdzić, czy nie ma ukrytych usterek. Często pod okładziną, czy też w bagażniku są widoczne uszkodzenia, spawania czy inne usterki. Warto sprawdzić również, czy lakier jest jednego koloru w każdym miejscu, czy nie ma żadnych zagięć. Prawda jest taka, że każdy chciałby jeździć dobrym samochodem, co oznacza, że od samego początku należy zwracać uwagę na poszczególne opcje, by dobrze coś kupić.
    Prawda jest taka, że handel samochodami cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co oznacza, że często ludzie łapią się na okazje i kupują auta, które na każdym kroku generują koszty.

Wiadomo, że należy zachować ostrożność, ponieważ tylko dzięki temu można będzie przekonać się o tym, że dokonujemy dobrej decyzji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.