Komis samochodów używanych, na co zwracać uwagę przy oględzinach?

Ludzie bardzo często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób można zweryfikować, czy konkretny komis sprzedaje odpowiednie samochody, czy są one zgodne z tym, co znajduje się w ofertach. Bardzo trudno jest coś takiego zweryfikować, ponieważ jak wiadomo, często wady są zwyczajnie ukryte. Na co zwracać swoją uwagę? Jakiego typu wad można szukać, by w krótkim czasie przekonać się o tym, czy konkretny model będzie przeznaczony dla nas, czy jednak posiada jakieś wady?

Na czym polega weryfikacja?

Prawda jest taka, że bardzo duże znaczenie ma już samo wejście do komisu. Zanim udamy się do takiego miejsca, warto sprawdzić, jakiego typu opinie o nim znajdują się w Internecie, ponieważ bardzo często właśnie od nich będzie mogło wiele zależeć. Oczywiście przeglądając samochód, należy sprawdzić, czy posiada komplet dokumentów, ponieważ nawet te przebywające w komisach nie zawsze je posiadają. Warto sprawdzić czy pod siedzeniami nie ma śladów spawania, ponieważ to właśnie w takich miejscach najczęściej są ukrywane wszelkiego rodzaju wady. Ponadto pod maską także warto sprawdzić, czy nie ma przecieków, czy wszystko jest sprawne, a oleje wymieniane o czasie.

Bardzo duże znaczenie ma również to, by przejechać się kawałek samochodem i sprawdzić, w jaki sposób sobie radzi zarówno na płaskim terenie, jak i bardziej wymagającym. Często przy niskich prędkościach nie widać większości wad. Czasami ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, w jak dużym stopniu wiele zależy właśnie od sprawdzenia tego wszystkiego. Doskonałym pomysłem będzie także udanie się na stację diagnostyczną, do zakładu mechaniki samochodowej, ponieważ dzięki temu uda się nie tylko znaleźć wszelkie wady, ale także upewnimy się, że dane podane w ogłoszeniu są prawdziwe.

Przy oględzinach warto również zwracać uwagę na stan innych samochodów. Jeśli umówiliśmy się na oględziny konkretnego auta i ono widać, że zostało przygotowane, umyte i wypolerowane, podczas gdy reszta jest pokryta kurzem, to mimo wszystko warto zachować czujność. Od czasu do czasu można zainteresować się poszczególnymi możliwościami, w tym także i tym, jak są przygotowane takie samochody.

Wiadomo, że jeśli umawiamy się wcześniej i widać, że auto po które przyjechaliśmy jest specjalnie dla nas przygotowane, to należy zachować czujność. Ludzie czasami myślą, że ktoś specjalnie dla nich coś extra będzie robił, poczas gdy należy mieć świadomość co do tego, że oni żyją z handlu.

Oznacza to, że na każdym kroku warto zachować czujność, jak i również zdać się na opinię specjalistów. Koniecznie należy zwrócić na to swoją uwagę, by pod właściwie każdym względem móc z niej skorzystać. Dobrym rozwiązaniem będzie zabranie do takiego komisu zaprzyjaźnionego mechanika, który będzie znał się na rzeczy, jak i również będzie w stanie wyłapać większość wad. Od takiej decyzji bardzo wiele będzie zależało, dlatego warto poświęcić więcej czasu na to, by znaleźć odpowiedni model samochodu dla siebie, ale również, by dobrze go sprawdzić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.